یاسین تی سی – اخبار تکنولوژی
به گزارش رسانه یاسین تی سی

پس از خریداری و احیای برند لکسار توسط کمپانی چینی Longsys، شرکت مذکور در نخستین اقدام پس از بازگشت به چرخه صنعت، نسخه جدیدی از کارت حافظه SD خود با ظرفیت قابل توجه ۱ ترابایت را عرضه کرده که در نوع خود بی نظیر است.

محصول مورد بحث به عنوان اولین کارت حافظه SD یک ترابایتی تجاری دنیا که همین حالا نیز قابل خریداری است، رقبایی همچون سن دیسک را کنار زده و عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای را هدف قرار داده است.

کارت حافظه یک ترابایتی لکسار ۴۹۹ دلار قیمت دارد

جالب است بدانید که شرکت سن دیسک چند سال پیش از چنین کارت حافظه ای رونمایی کرده بود اما محصول مورد نظر هیچگاه به مرحله تولید انبوه نرسید و وارد بازار نشد. اما شرکت Lexar هم اکنون خانواده مموری کارت های حرفه ای ۶۳۳x را با استانداردهای SDHC و SDXC UHS-I از ظرفیت ۱۶ گیگابایت تا نسخه پرچمدار ۱ ترابایتی به بازار مصرف عرضه کرده است.

در این بین کارت حافظه SD یک ترابایتی لکسار با سرعت خوانش ۹۵ مگابایت در ثانیه و سرعت نوشتن ۷۰ مگابایت در ثانیه عرضه شده که البته سرعت نوشتن پایدار این محصول ۳۰ مگابایت در ثانیه خواهد بود.

لکسار

با این حال همان طور که هر محصول پرچمدار و جدیدی شامل قیمت گذاری های نه چندان اقتصادی می شود، کارت حافظه ۱ ترابایتی لکسار نیز از این قاعده خارج نبوده و به صورت رسمی با قیمت ۴۹۹ دلار در اختیار کاربران قرار می گیرد.

البته فروشگاه دوربین و لوازم جانبی B&H در حال حاضر محصول مورد بحث را به قیمت ۳۹۹ دلار عرضه می کند که حتی این رقم نیز از مجموع مبلغ قابل پرداخت برای دو کارت حافظه ۵۱۲ گیگابایتی (که توسط برندهای مختلف با قیمت کمتر از ۱۵۰ دلار به فروش می رسند) بیشتر خواهد بود.

گفتنی است با توجه به حجم داده قابل ذخیره سازی و قیمت نهایی محصول، به احتمال زیاد فعلاً تنها کاربران حرفه ای و افرادی که به تولید محتوای تصویری با کیفت بالا (مثل ۴K) مشغول هستند، تنها خریداران کارت حافظه ۱ ترابایتی لکسار خواهند بود.

The post لکسار نخستین کارت حافظه SD یک ترابایتی دنیا را عرضه کرد appeared first on یاسین تی سی.

درباره : مقالات فناوری
بازدید : 19 بازديد

آخرین مطالب
آهنگ های ویژه